Football Manager 2018 Oyun İncelemesi

Bir menajerlik efsanesi olan ve bir nesle teknik direktörlüğü sevindiren modern menajerlik oyunu Football Manager ‘in yeni oyunu artık tüm kullanıcıların huzuruna Football Manager 2018 adıyla sunuldu. Sizleri Dünya’da 50 den fazla ülkede herhangi bir futbol kulübünün başına geçiren bu müthiş oyunun yeni tasarımı ve oynayışı ile gerçek deneyimler kazanmaya hazır olun.

Bu yıl yeni bir ara yüz ve motorla karşımıza çıkan Football Manager 2018 in en önemli değişim gösteren özelliklerinden bahsetmek gerekirse ilk sıraya sanırım takım dinamiklerini ve maç öncesi taktiksel toplantıları söylersek yanılmış olmayız. Yeni taktik ekranının varlığı ile kullanıcılara daha kolay bir sunum sağlayan oyunda bir hata ya da eleştiri bulmak açıkçası çok zor. Oyunun gerçekçiliğine vurgu yaparken sakatlıkların olma oranı da günümüz futbol oranlarına yaklaştırılmış durumda bundan bir çok kullanıcı şikayetçi olsa da Football Manager güncel futbolcu veri tabanlarında ki sakatlık miktarı ve hangi aralıklar ile gerçekleştiğini belirleyip oyuna yansıtmış durumda.

Oyuna gelen yeni scouting sistemi ile gelen raporlar doğrultusunda Dünya’nın bir diğer oyuncuları gözleme şansını ve 50 farklı ülkeden oyuncu getirme olanağı daha da ilgi çekici hale getirilmiş. Bu ekranın değişimi çoğu kullanıcılar tarafından şikayet alsa da böyle kalmaya devam edeceği gözüküyor. Bu yılın  en tartışmalı değişimlerden biri de  maç ve maç motorunda gerçekleşti. Maç ekranında yaşanan değişimler 3D motoru baştan aşağıya yenilenmiş durumda . Oyunculara eklenen yeni oyuncu hareketleri ve animasyonları ile oyun ekranı artık daha gerçekçi bir görünüme kavuştu. Önceki serilerde bulunan tünellerde yapılan röportajlar ve takım konuşmaları da güncellenen paketler arasında yer buldu. Ayrıca Football Manager 2018 ‘in yenilenen Türkçe dil desteği ile artık konuşmalar ve röportajlar daha dilimize yakın olacak.

Oyunun en büyük şaşırtıcı kısmı olan konusu ise bazı oyuncuların artık kendileri “ gey “ olarak açıklayabilmeleri oldu. Oyuncunun yaptığı bu açıklamalardan sonra ülkelerin pozisyonlarına göre satışlarda düşüş veya artış gerçekleşebilecek.

Football Manager 2018 ‘ i bu muazzam menajerlik deneyimini yaşamak isteyen futbol severlerine oyun Steam üzerinden 119 TL ‘lik bir satış fiyatı ile sunulmuş durumda. 

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.