Efsane Assassin’s Creed ‘in Yeni Doğuşu !

Efsane Assassin’s Creed ‘in Yeni Doğuşu !

2000’li yılların ortasında başlayan müthiş Assassin's Creed serisi her geçen yıl üzerine eklenen oyun modları ile bu yıl ortaya gerçekten muazzam bir animasyon şöleni çıkararak Assassin's Creed Origins ‘i sahneye sürdü.

Kullanıcıların şikayetçi olduğu öteden beri gelen oyun mekaniği gelenekleri  artık bu seri ile bir değişim geçirdi .Oyun mekaniğinin işlevselliği arttırılarak oyuncuların elindeki oynayış sahası geliştirildi ve oyuncuya artık bir açık kapı bırakıldı desek yanlış olmaz. Oyunun bu yıl ki hikaye modunda Mısır’da ve Roma’ da geçmektedir. Buradaki savaş mücadeleleri arasında arka plan hikayeleri mevcuttur. Oyunculara daha çok duygusal bir anlam ile bağlanan Assassin's Creed serisi bu yeni oyun ile kendisini içselleştirmeye devam ediyor.

Oyunun yönetmeni olan Ashraf Ismail bundan önceki serilerden biri olan Assassin’s Creed 4: Black Flag’ ında yönetmenliği yapmış ve oldukça beğeni toplamıştı. Bu da oyuncuların en sevindiği anekdotlardan biri olma özelliği ve oyunun ilgi çekiciliğini arttırdığı bir gerçek.Hatta oyunun yönetmeni olan Ismail’in açıklamalarına göre kendisi Black Flag’i bitirdikten hemen sonra Assassin’s Creed: Origins’in üzerinde çalışmaya başlamış. Aralardaki serilerde ise farklı yönetmenler ile çalışılmış olduğudur.

Oyunun biraz da oynayış motorundaki değişimlerden bahsedelim . Bir kere Assassin’s Creed o eski alışkanlıklarını bir köşeye bıraktığını daha yenilikçi ve canlı animasyonları seçtiğini belirtelim. Ağır işleyen oyun hızını bir ivme de olsa yukarı çekmişler ve oyuna ekstra bir dinamik katmış. Haritanın büyüklüğü diğer Assassin’s Creed serilerine göre sizi oldukça şaşırtabilir . Onlarca bölgede açıkçası kaybolmamak elde değil . Bunun bir dezavantajı da haritayı büyük tutalım derken birkaç bölgenin sırf harita büyük olsun diye boş kaldığını gözlemleyebiliyoruz. Oyunun görevleri sırasında sürekli bir kartal kullanma imkanını oyun bizlere sunuyor. Bu özgürlük ile oyunun haritasına havadan bakış olanağı sağlayabiliyor. Yeri geldiğinde bu kartal sizlere yol gösterici de olabiliyor.

Bu efsane Assassin’s Creed serisine sahip olmak için oyunun Türkiye fiyatı steam üzerinden 198 TL ‘lik bir fiyatla kullanıcıların beğenisine sunulmuş durumda. Bence bu muazzam görsel şuan bu oyunun fiyatına rahatlıkla değecek gibi görünüyor.

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.