PES 2018 'in Büyük Çıkışı

 

PES 2018 ‘in  Büyük Çıkışı

Konu futbol oyunu ise aklımıza ilk gelen isimlerden biri tartışılmasız PES ‘dir .Oyun sektörüne 2000’ li yıllarda girmiş olan KONAMI şirketi Türk futbol ve oyun severlerin gönlünü kazandığı ve ülkemizde çok popüler olduğunu inkar edemeyiz.

2017 ‘nin sonlarına doğru KONAMİ şirketinin çıkarmış olduğu yeni oyun PES 2018 adeta bir önceki serilere göre satış olarak patlama yaşıyor. Spor oyunu sevenler arasında en beğenilenler listesinde en büyük rakibi FİFA ile yarışmakta. Peki neden bu kadar beğenildi ? Bu sorunun cevabı aslında 2014 yılından itibaren PES ‘in değişim süreci diye cevaplasak yanlış olmaz sanırım.2014 yılında oyun motoru değişikliğine giden KONAMI aradığı ilacı bulmuş fakat çıkardığı oyun ile büyük bir kitleyi hüsrana uğratmıştır. Ertesi sene gelen PES 2015 ve PES 2016 rezaletleri devam ederken her yıl aşama aşama  kendini geliştirmeye devam etti. Yıl 2017 olunca artık yapılanmanın sonuna geldiği aşikardır. Çıkardıkları müthiş bir oyunla tekrar futbol oyun severlerini kendi taraflarına çekmiş oldular. Tam abi bu ne ? derken şimdi de karşımıza KONAMI ‘nin PES 2018 ‘i geldi ve büyük bir hayranlıkla oynanmaya başlandı.

PES 2018 ‘in ana yapısı 2017 ile benzerlik gösterirken aynı zamanda da oyunun zemininde yapılan düzenlemeler ile oyuncular arasındaki koordinasyon temeli düzeltildi. Oyun geçişlerinde ve top vuruşlarında yaşanan aksaklıklar giderildi ve oyun hızında oyunculara keyifli gelen bir ivme yakalandı. Oyuncu planı menüsündeki futbolcuların yüzlerine orijinal fotoğraflar eklenmesi de ayrı bir çekicilik katmış olduğu söyleyebiliriz. Ek olarak bir önceki yıla göre plase vuruşların gol oranı PES 2018 oyununda azaltılarak artık kalecilerin daha zor gol yedikleri gözle görülür halde. Haliyle de futbol severler bu oyuna gelen yeniliklerin güzelliği ile bağlandı.  KONAMI zaaflarının farkında olan bir firma desek yanlış olmaz ki bu yıl bir çok futbol kulübünün lisanlarını almaya başladı bunlara en son Liverpool , Newcastle , Dortmund ve Barcelona gibi ünü tüm Dünya’ya yayılmış takımlar da eklendi. Oyunun içinde ek datapacklar ile beraber her hafta oyuncuların performansına göre oyuncular güncelleniyor ve ona göre performans iniş çıkışları yaşıyor. Tabii  bu olanaklara erişmek için oyununuzun internet bağlantısı olması şart.

                Hemen gidip bir PES 2018 alıp sizlerde bu futbol dünyasının heyecan verici yeni oyununa erişebilir , arkadaşlarınız ve Dünya’nın diğer ucundaki insanlar ile maçlar yapabilirsiniz.

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.