Uzaktan İlişki Yürütmenin Yolları

En önemli nokta; iletişim
İlişkinizin boyutu her ne olursa olsun, iletişim en önemli nokta. Özellikle internetin de yardımıyla artık iletişim kurmak çok kolay. Birbirinden uzak çiftler genellikle, Skype, e-posta, Facebook, Messenger ya da Twitter üzerinden iletişim kurmayı seçiyor. Tabii ki, sms, telefon görüşmeleri hatta mektuplarla da sevgilinizle haberleşebilirsiniz. Unutmamanız gereken konu, muhakkak her gün bir şekilde sevgilinizle iletişim kurmanız gerekliliği. En azından sadece  “seni seviyorum” demek için...Birlikte yaşayacağınız zamanı belirleyin
İlişkideki yerinizi belirleyin. Mutlaka birlikte yeni başlayacağınız hayatınız için bir zaman da. Böylece her iki taraf da birlikte başka bir ülke ya da şehirde başlayacakları yeni hayat için planlar yapmaya başlayabilir.

Birbirinize güvenin

Güven, uzak mesafelerden yürütülen ilişkilerde çok zor kurulan ve muhafaza edilen bir kavram. Aslında güven tüm ilişkilerde çok önemli olduğu için, aklınıza takılan herhangi bir şey olduğunda mutlaka sevgilinizle bunu paylaşın. Sorunu görmemezlikten gelmek, ileri de daha büyük sorunlara yol açabilir. Aman, dikkat!

Kaçamak yapın

Hayatınızda stres yaratan her şeyden uzaklaşıp sevgilinizle birkaç günlük romantik bir kaçamak yapmak nasıl olurdu? Marmaris, Alaçatı, Paris veya Dubai’de ya da ikinizin de sevdiği bir yerde bir hafta başbaşa geçireceğiniz bir zaman... Böyle bir kaçamak hem ilişkinizi değerlendirmeniz hem de geleceğiniz ile ilgili planlar yapabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Hafta sonları için baskı yapmayın
Hafta sonlarınızı sevgilinizle geçirmek istiyor olmanız çok normal. Birlikte neler yapmak istediğinizi konuşun. Birlikte katılmaktan keyif aldığınız aktiviteler varsa, onları tercih edin ama eğer sizi görmek için uzun yoldan geliyor ve hiç bir şey yapmak istemeden sizinle evde sakin bir hafta sonu geçirmek istiyorsa normal zamanlardakinden biraz daha anlayışlı olmanız gerekebilir.

Ayrı geçirdiğiniz zamanları doğru değerlendirin
Birbirinizden ayrı geçirdiğiniz zamanlarda işle ilgili sıkıntılarınızı halledin ve buradaki problemlerinizi mümkün olduğu kadar partnerinize aktarmamaya özen gösterin. Arkadaşlarınızla görüşün ve yaşamın tadını çıkartın. Tüm bunları yaptığınızda daha pozitif bir insan olacaksınız ve pozitif insanlar muhteşem partnerler olur, bunu da sakın unutmayın...

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.