UEFA Katsayılarında Avantaj Türkiye'ye Geçti !

UEFA Katsayılarında Avantaj Türkiye'ye Geçti !

Gelecek sezonlarda UEFA Şampiyonlar Ligi için yeni bir sisteme geçmeye hazırlanıyor.Bu sistem sayesinde UEFA sıralamasında ilk 9 da olan ülkeler direk ön elemesiz şampiyonlar ligine takım gönderme hakkına sahip olacak.Bu esasda en yakın rakibimiz olan belçika ile çok az bir fark kalmış durumdaidi. Beşiktaş'ın şampiyonlar liginde topladığı puanlar sayesinde ve Osmanlı , Fenerbahçe nin UEFA'da topladığı puanlarla çember daralıyordu.

Son olarak UEFA Son 32 Turuna 3 Belçika Takımı (Anderletch,Gent,Genk) , 3 de Türkiye temsilcisi bulunmakta(Osmanlıspor,Fenerbahçe,Beşiktaş) bu üç takımın Uefa liginde gideği noktalar Türkiye ve Belçika sıralamasını değiştirebilecek nitelikte.

 

Avantaj Türkiye'de

Bugün yapılan kura çekimi sonuçlarında Türk ekipleri ;

Olimpiyakos-Osmanlıspor

Krasnodar-Fenerbahçe

Hapoel-Beşiktaş 

eşleşmeleri bizim için odlukça avantaj gözüküyor.En az 2 takımımızın bir üst tura çıkmasını bekliyoruz.Belçika'da ise durumlar baya kötü çünkü kuralar oldukça zor gözüküyor.Bu da bir üst tura en fazla bir takım çıkaracaklarını tahmin ediyoruz.Eğer durumlar böyle gerçekleşirse TÜRKİYE 9.sıraya çıkması muhtemelen bir sonuç olacaktır.

Anderlecht – Zenit

Astra Giurgiu – Genk

Gent – Tottenham

UEFA Katsayıları Son Durum Link: https://tr.wikipedia.org/wiki/UEFA_katsay%C4%B1lar%C4%B1#.C3.9Clke_katsay.C4.B1lar.C4.B1

Yorumlar   

 
0 #1 Ali 13-12-2016 10:38
Mal Konyaspor olmasa şimdi daha yakindik onlara. Evinde, 90+da Gent-den gol yenilirmi? Bunun sayesinde gruptan ciktilar ve 2.Turdalar (
Alıntı
 

Yorum ekle

Copyright © 2012 Portikal.Net - Tüm hakları saklıdır.